European Quality Label 2021 - Škola dobitnica Europskih oznaka kvalitete za 2021. godinu

Autor: Nada Ratković, 1. 11. 2021.

Sa zadovoljstvom objavljujemo da je Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića Sinj dobitnica Europskih oznake kvalitete za 2021. godinu!

Ovu prestižnu nagradu naša škola je dobila zahvaljujući eTwinning projektima koji su se proveli u našoj školi u šk.god. 2020./2021.: Breathe deeply & Think clearly i My Literacy Glasses. O radu na ovimm projektima kao i rezultatima istog smo  već u nekoliko navrata obavještavali na našim stranicama.

Popis svih nagrađenih škola objavljen je OVDJE.

Škola je nagrađena Europskom etiketom kvalitete za izvrsnost rada u eTwinning projektima. To znači da su naš rad, rad naših učenika i naše škole prepoznati na najvišem europskom nivou. Hvala svim nastavnicima dragim kolegama, vrijednim učenicima i divnim projektnim partnerima

Europska oznaka kvalitete za etwinning projekt "Breathe deeply & Think Clearly"

Početkom listopada 2020. godine učenici Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj uključili su se u međunarodni eTwinning projekt pod nazivom "Breathe deeply & Think clearly" kojeg su pokrenuli profesorica Nada Ratković, prof. mentor iz naše škole i profesor Branko Rumenović, prof. mentor iz Ogulina s projektnim partnerima iz Turske, Portugala, Gruzije, Italije i Hrvatske.

Iz škole u projektu su sudjelovali učenici 2.a razreda zanimanja ekonomist i nastavnici Marija Šimunović, prof. mentor. i Željko Cvitković-Đone, prof. mentor

Europska oznaka kvalitete za etwinning projekt "My Literacy Glasses"

eTwinning projekt My Literacy glasses su pokrenule Seçil Uçum, profesorica engleskog jezika i Zeynep Öz profesorica fizike iz škole Babaeski Atatürk Anadolu Lisesi, Babaeski iz Turske.

Sudjelovali su projektni partneri iz Hrvatske, Španjolske, Irske, Gruzije, Sjeverne Makedonije i Rumunjske.

U projektu su sudjelovali učenici 2.a razreda zanimanja ekonomist i profesorica Nada Ratković koja je nositeljica projekta u školi.

Naša škola će nastaviti vrijedno raditi na novim eTwinning projektima i projektima koji su u tijeku.

eTwinning oznake kvalitete daju se nastavnicima sa izvrsnim eTwinning projektima. Europsku oznaku kvalitete (European Quality Label - EQL) dodjeljuje Središnja služba za podršku (CSS).

Uvjeti:

• projekt su za dodjelu europske oznake kvalitete predložile najmanje dvije nacionalne službe za podršku:
  • svaka nacionalna služba za podršku predlaže maksimalno 30% projekata prijavljenih za nacionalnu oznaku kvalitete
  • najmanje su dva projektna partnera osvojila nacionalnu oznaku kvalitete.

Tijekom provedbe eTwinning projekata, korištene su pedagoške inovacije. Projekt je integriran u kurikulum. Suradnja i komunikacija među partnerskim školama kvalitetno je ostvarena. Tijekom provedbe projekata korišten je niz digitalnih alata. Rezultati projekata i diseminacija kvalitetno je predstavljena u odgojno-obrazovnoj ustanovi, na TwinSpaceu i u lokalnoj zajednici. Zadani ciljevi su ostvareni. Evaluacija i rezultati evaluacije prikazani su na Twinspaceu.

Hvala eTwinning i Agenciji za mobilnost i programe EU  što su prepoznali rad naših inovativnih i kreativnih učenika , rad nastavnika i rad naše Škole.

Autor: Nada Ratković, prof. mentor