VOLONTIRANJE U UDRUZI "MOST"

Autor: Nada Ratković, 15. 4. 2019.

Učenici 3. KH, kuhari i konobari, odlučili su u ovo uskrsno vrijeme jedan svoj dan, novac i znanje koje su stekli u školi, posvetiti beskućnicima u Splitu. Prikupili su novac i kupili namirnice potrebne za jedan obrok. U školskoj su kuhinji, prošloga tjedna sa Marijom Šimunović, profesoricom kuharstva, skuhali ručak koji se sastojao od toplog predjela, glavnog jela i deserta. S razrednikom Željkom Cvitković Đonom  i školskim pedagogom Josipom Alebićem prevezli su hranu do zgrade udruge Most te su je poslužili štićenicima.

Učenici 3. KH, kuhari i konobari, odlučili su u ovo uskrsno vrijeme jedan svoj dan, novac i znanje koje su stekli u školi, posvetiti beskućnicima u Splitu.Prikupili su novac i kupili namirnice potrebne za jedan obrok.

U školskoj su kuhinji, prošloga tjedna, sa svojom profesoricom kuharstva Marijom Šimunović,skuhali ručak koji se sastojao od toplog predjela, glavnog jela i deserta. S razrednikom Željkom Cvitkovićem Đonom, profesorom i školskim pedagogom Josipom Alebićem prevezli su hranu do zgrade udruge Most te su je poslužili štićenicima.

Nakon što su zajedno blagovali pripremljenu hranu slijedilo je druženje učenika sa štićenicima, koje se odužilo do kasnih poslijepodnevnih sati.Osoblje udruge Most i sami štićenici su tijekom druženja u više navrata isticali hvalevrijednu gestu učenika i njihovu pristojnost, kao i okus skuhane hrane. Štićenici su se najviše veselili kolačima koje su za tu prigodu pripremili učenici, kojima su zaželjeli sretne uskrsne blagdane.