OBILJEŽEN DAN ŠKOLE I DAN OTVORENIH VRATA

Autor: Nada Ratković, 31. 5. 2019.

U prostorijama naše škole danas je svečano obilježen Dan škole kao Dan otvorenih vrata. I ove smo ga godine proslavili u znaku pozitivnog ozračja, dobre atmosfere, širom otvorenih vrata za sve koji su nam poželjeli doći i sudjelovati u svemu što smo pripremili. U suradnji s učenicima, tim nastavnika je organizirao razna događanja, kako bi se prezentirala strukovna zanimanja u školi. Zahvaljujemo svima koji su nas posjetili. Dođite nam sljedeće godine opet!

Dan škole je poseban dan u životu i radu svih nas koji boravimo u školi. To je dan kojim slavimo sve učenike koji trenutno pohađaju školu i sve generacije koje su iz ove škole izašli, a svakako, misleći na budućnost, i one koji će tek postati dio naše zajednice – kako učenike, tako i nastavnike, ali i sve one koji za ovu školu marljivo rade. Ovo je druga godina za redom kako se u školi organizira ova manifestacija kako bi se prezentirala trogodišnja i četverogodišnja zanimanja u toj školi.

Ravnatelj škole u svom obraćanju okupljenima iskazao je zahvalu svima koji su svih ovih godina bili dio škole, kao učenici ili kao profesori, a njemu od posebne pomoći kao ravnatelju. O vremenu koje je pred učenicima i ovom školskom ustanovom je kazao:

"Ovo je vrijeme kada se sjetimo vas koji ste ovdje i gdje ćete završiti svoja srednje obrazovanje te krenuti dalje u nove životne i školske izazove. Ovo je vrijeme kada trebamo svi zajedno promišljati o boljem, sigurnijem i učinkovitijem životu i učenju svih budućih naraštaja", kazao je ravnatelj , ističući i zadaće koje će biti postavljene i kroz novu kurikularnu reformu.

U okviru Dana otvorenih vrata održane su prezentacije trogodišnjih i četverogodišnjih strukovnih zanimanja. Kroz prezentaciju zanimanja Turističko – hotelijerski komercijalist i konobar izrađivani su kokteli i bezalkoholne barske mješavine. Kuhari su pripremali male ukusne zalogaje. Prodavači su prezentirali svoje prodajne vještine. Svoje umijeće prikazali su i kozmetičari u trend šminkanju i masaži kao i frizeri u oblikovanju frizura. Kroz prezentaciju zanimanja ekonomist i komercijalist prezentirale su se vježbeničke tvrtke.

U sklopu STEM predmeta održana je mrežna igra Call of duty i Kahoot kviz iz financijske pismenosti.

Prezentirane su stranica škole i društvene mreže. Održana je radionica Origami.

U sportskoj dvorani održana je prezentacija sportova kroz program "Igrom do kondicije".

U školskoj knjižnici održana je radionica Brain-Gym-gimnastika za mozak.

Prezentiran je samostalan istraživački rad " Bakonja fra Brne, fratar i UDB-a" sa državnog natjecanja iz povijesti.

Ovom prigodom dodijeljena su priznanja uspješnim učenicama koje su ostvarile odlične rezultate na županijskoj i državnoj razini.

Priznanja su dobile učenice Jelena Buljan i Anamaria Gojun za uspjehe iz povijesti pod mentorstvom prof. Stipe Markovića.

Hvala svima koji su svojim radom i trudom pomogli da nam i ove godine bude tako lijepo!

Zahvaljujemo svima koji su nas posjetili. Dođite nam sljedeće godine opet!