OBILJEŽAVANJE 13.TJEDNA CJELOŽIVOTNOG UČENJA

Autor: Nada Ratković, 28. 9. 2019.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i ove godine, od 30. rujna do 6. listopada, organizira 13. Tjedan cjeloživotnog učenja, nacionalnu obrazovnu kampanju u kojoj se građanima na neposredan, često i neformalan način, prenosi poruka o važnosti obrazovanja i učenja. Događanja u sklopu Tjedna 2019. možete pregledati ovdje. Prepoznajući važnost promocije cjeloživotnog učenja naša je škola ove školske godine uključena u obilježavanje. Kako bi promovirali cjeloživotmo učenje pripremili smo mnogobrojne i zanimljive besplatne radionice i predavanja u prostorijama škole (školska knjižnica i računalna učionica) za nastavnike učenike i širu javnost. Događanja u našoj školi u sklopu Tjedna 2019. možete pogledati u prilogu.

Provježbajmo mozak!

UKLJUČITE SE I VI U 13. TJEDAN CJELOŽIVOTNOG UČENJA!

Naša je škola ove školske godine uključena u obilježavanje Tjedna cjeloživotnog učenja. Cjeloživotno učenje odnosi se na "svaku aktivnost učenja tijekom cijeloga života radi unaprjeđenja znanja, vještina i kompetencija u okviru osobnoga, građanskog, društvenog ili profesionalnog djelovanja pojedinca". Ono obuhvaća učenje u svim životnim razdobljima (od rane mladosti do starosti) i u svim oblicima u kojima se ostvaruje (formalno, neformalno i informalno).

Stručna predavanja i radionice će održati domaći i gostujuči predavači: profesori savjetnici,i profesori mentori Ekonomske i upravne škole Split i Komercijalno-trgovačke škole Split i profesori savjetnici, profesori mentori i profesori Škole domaćinaPridružite nam se već 1. listopada 2019. u 12.30 sati na prvom predavanju "Razvoj kompetencija strukovnih učenika" gdje ćemo zajedno započeti obilježavanje 13. Tjedna cjeloživotnog učenja.

Obilježavanjem Tjedna cjeloživotnog učenja ciljnim skupinama se na neposredan, često i neformalan način, prenosi poruka o važnosti obrazovanja i učenja.

U svrhu još većeg približavanja ideje o cjeloživotnom učenju može se pogledati i podijeliti  promotivni film kampanje Novi početak.  Sve novosti u vezi 13. Tjedna, mogu se pratiti  na  web stranici,  i na  službenim profilima na društvenim mrežama (Facebook i Instagram)..

Događanja u našoj školi u sklopu Tjedna 2019. možete pregledati  u prilogu  i  na poveznici: http://www.cjelozivotno-ucenje.hr/dogadanja/

PRIDRUŽITE SE I VI OBILJEŽAVANJU 13. TJEDNA CJELOŽIVOTNOG UČENJA  U NAŠOJ ŠKOLI!

Priloženi dokumenti:
LETAK.pdf (2.38 MB)