BOŽIĆNA HUMANOST NA DJELU 1.

Autor: Nada Ratković, 12. 12. 2019.

Učenici, profesori i stručni suradnici naše škole, 4. i 11. prosinca, 2019.  posjetili su Centar za odgoj i obrazovanje ‘Juraj Bonači’-Sinj. Tijekom posjeta, profesorice su korisnicima Centra uručili prigodne božićne poklone. Uz poklone, uručili su im i tortu koju su napravili učenici 3. razreda koji se obrazuju za zanimanje kuhar.

Djeca su najveći humanisti, to su pokazali više puta pa tako i u ovo blagdansko vrijeme darivanja. Učenici, profesori i stručni suradnici iz Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića, 4. i 11. prosinca, 2019. posjetili su Centar za odgoj i obrazovanje ‘Juraj Bonači’ – Podružnica Sinj.

Međunarodni dan osoba s invaliditetom koji se tradicionalno obilježava 3. prosinca svake godine širom svijeta obilježili smo u Centru. U želji da se približimo i upoznamo sa svakodnevnim životom osoba s invaliditetom, dana 04. prosinca 2019., nastavnice J.Poljak, N. Ratković, M. Šimunović, Ž. Vuko  i učenici 2.a razreda i 3.kh razreda naše škole posjetile su Centar, kako bi obilježili ‘Međunarodni dan osoba s invaliditetom’ te dogovorili daljnju suradnju.

Nastavnice su osmislile, pripremile i organizirale inovativne i kreativne radionice kroz primjere dobre prakse. Uz pjesmu i ples nastavljeno je druženje s korisnicima i djelatnicima Centra.

Ovo je samo početak suradnje Centra i škole te će ovakvih zajedničkih druženja i akcija u budućnosti biti puno više kazao je ravnatelj škole. Na zajedničkom druženju 4. prosinca, nastavnici Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića, posjetili su Centar, kako bi obilježili „Međunarodni dan osoba s invaliditetom“ te dogovorili daljnju suradnju.

Tijekom njihovog posjeta, nastavnici su korisnicima Centra uručili prigodne božićne poklone. Uz poklone, uručili su im i tortu koju su napravili učenici 3. razreda koji se obrazuju za zanimanje kuhar.

Suradnja između naše Škole i Centra nastavljena je 11. prosinca 2019. Tijekom posjeta, učenici, profesori, stručni suradnici zajedno s osobljem i djecom iz Centra, pjevali su prigodne božićne pjesme.

Posjet je završio tako da su korisnici Centra prigodnim božićnim poklonima darovali učenike i profesore.

Dogovorena je i daljnja suradnja Centra i Škole tako da će učenici strukovnih zanimanja i profesori svojim vještinama i stečenim znanjem, kroz volonterske sate, pomagati u neposrednom odgojno-obrazovnom radu korisnika Centra.

Već sljedeći tjedan 18. prosinca učenice frizerke i kozmetičarke će posjetiti Centar i prigodnim frizurama i masažom ruku razveseliti korisnike.

Humanost i pomaganje su vrednote koje učenici i djelatnici Škole oduvijek prepoznaju.

Radujemo se novoj budućoj suradnji.

Više:

Stručni Članak na Ferati:

Priloženi dokumenti:
BOZICNA_HUMANOST.gif (3.44 MB)