3. MEĐUNARODNI SAJAM BEAUTY EXPO 2020.

Autor: Nada Ratković, 28. 1. 2020.

Učenici naše škole, smjera frizer, kozmetičar, kuhar i ekonomist sudjelovali su 25. siječnja 2020. na najvećim manifestacijama malog i srednjeg poduzetništva i obrtništva u Splitsko– dalmatinskoj Županiji na 3. Međunarodnom Sajmu Beauty Expo Croatia i 7.  Sajmu Vjenčanja u organizaciji tvrtke Fancy Flowers d.o.o. iz Splita u Spaladium Areni u Splitu. Učenici su se uključili u natjecateljski dio programa u kojem sudjeluju škole i ostvarili odlične rezultate u svim disciplinama.

Sajam Beauty Expo manifestacija je kroz tri dana sajma okupila veliki broj izlagača na prostoru od 6500 m2. Izlagači na sajmu predstavili su više od 750 brandova, usluga i proizvoda.

Sajamska manifestacija se odlikuje odličnim edukacijskim i prezentacijskim programom što je izuzetno bitno za razvoj beauty i healt ponude i jačanje zdravstvenog turizma.

Izuzetno je velik interes frizera, kozmetičara, vlasnika spa centra i hotela da se sajam i nastavi održavati  iz godine u godinu jer je jedina manifestacija u Dalmaciji koja na jednom mjestu okuplja sve distributere proizvoda i opreme koji su im potrebni za rad.

Hotelijeri i ugostitelji svoju gastronomsku ponudu prezentiraju u Cooking prezentaciji. Degustacija  cjelokupne gastronomske ponude prezentirana je kroz natjecateljski Cooking show.

U sklopu Cooking showa održalo se natjecanje slastičara u izradi vjenčane torte čime se sajam dodatno afirmirao i kao nezaobilazna gastronomska manifestacija. Ovim putem su se i naši vrijedni učenici uključili u natjecanje jer sav prihod od torti sa natjecanja ide u humanitarne svrhe.

U sklopu Cake Show - natjecanja slastičara za najkreativniju i najukusniju dekoriranu vjenčanu tortu, učenici 3 kh razreda koji se obrazuju za zanimanje kuhar pod vodstvom svoje mentorice, nastavnice Kuharstva Marije Šimunović, predstavili su se sa prekrasnom vjenčanom tortom koju su dekorirali pred prepunim posjetiocima Spaladium Arene.

Po prvi puta su naši marljivi učenici sudjelovali na sajmu i družili se s Trio fantasticus chefovima: Hrvoje Zirojević, Ivan Pažanin i Braco Sanjin.

Učenici su dobili izvrsne ocjene stručnog žirija. Nakon ocjenjivanja torti krenula je degustacija torti uz prikupljanje sredstava za udrugu "Anđeli" iz Splita koje su donirali izlagači sajma u sklopu dobrotvorne akcije.

Dogovorena je i daljnja suradnja sa udrugom Anđeli.. Više o udruzi pročitajte na web stranici:http://www.andjeli.hr/hr/.

U sklopu Sajma vjenčanja i Make up Show održano je natjecanje kozmetičarki- Make up for ever. Pod vodstvom mentorice, profesorice Jelene Poljak sudjelovale su učenice iz 3.f razreda koje se obrazuju za zanimanje kozmetičar. U depilaciji nogu hladnim voskom prvo mjesto osvojila je Ivona Vugdelija, drugo mjesto osvojila je Patricija Jukić, a treće mjesto Josipa Poljak. To je zaista veliki uspjeh naših vrijednih učenica koje po prvi puta sudjeluju u natjecanju međunarodnoga karaktera. Sve sudionice natjecanja od organizatora su dobile prigodni poklon i zahvalnicu.

U sklopu Sajma vjenčanja i Hair Show održano je i natjecanje u izradi svečane frizure – Trendovi 2020. Pod vodstvom mentorice, profesorice Željke Vuko sudjelovale su četiri učenice naše škole iz 3.f razreda koje se obrazuju za zanimanje frizer. Prvo mjesto osvojila je Emili Tomašević, čija je svečana frizura osvojila žiri svojom jednostavnošću i elegancijom. Sve sudionice natjecanja od organizatora su dobile prigodni poklon i zahvalnicu.

Na sajamskoj manifestaciji poduzetništva i obrtništva, 24.01 i 25.01. našu školu su na izložbenom štandu Vježbeničke tvrtke Eko-etno selo Sinjanje predstavili i promovirali učenici 3.a i 4.a razreda koji se obrazuju za zanimanje ekonomist pod vodstvom mentorice, profesorice Nade Ratković.

Izložbeni štand

Nastavnica je pripremila, osmislila i organizirala javni događaj Promocija i Prezentacija Škole sa učenicima na izložbenom štandu Vježbeničke tvrtke Eko-etno selo Sinjanje, otvorenom za javnost u cilju popularizacije strukovnog obrazovanja. Kao mentorica učenicima sudjelovala je u sajamskom natjecanju u predstavljanju tvrtke, uređenju štanda, sajamskom poslovanju i prezentaciji promocijskih materijala.

Učenici su posjetiocima štanda djelili promotivne letke, brošure i prigodne poklone- slatki paketići s manduletom koje su pripremili naši kreativni učenici.

Izložbeni štand s poklonima

Sajamska manifestacija brojnim edukacijskim i prezentacijskim radionicama poprima i važnost kada je riječ o poticanju razmjene znanja između obrtnika i poduzetnika.

Na sajmu najvećim dijelom izlagači su žene (obrtnice ili poduzetnice) i mladi (poduzetnici i obrtnici) te smatramo da je sajam bitan i za jačanje poduzetništva kada je riječ o skupini poduzetnika kojima je najpotrebnija potpora u njihovom poslovanju. Impresivna brojka sudionika i izlagača iz hotelskog, ugostiteljskog i gospodarskog sektora je pravi pokazatelj.

Više o sajamskim manifestacijama pogledati na poveznici:

1https://www.facebook.com/pg/Wedding-day-Sajam-vjen%C4%8Danja-Split-200797623455599/photos/

Ovo je zaista jedno divno novo iskustvo za sve sudionike natjecanja.

Čestitamo svim učenicima i mentorima.