POSLOVNI IZAZOV 2020

Autor: Nada Ratković, 19. 3. 2020.

Pravi poduzetnici i poduzetnički duh vidljiv je u kriznim situacijama, baš kakva je i ova uzrokovana epidemijom corona virusa. Unatoč novonastaloj situaciji Europska poslovna škola nastavlja 8. državno natjecanje „Poslovni izazov“ u online okruženju. Učenice 2.a razreda Anđela Dukić i Iva Čovo su prošle 1. krug natjecanja i plasirale se u 2. krug uz stručnu podršku mentorice Nada Ratković. Učenice će se borit za pobjednički plasman u finalu 6. travnja 2020Čestitke učenicama i mentorici na plasmanu!

Učenice 2.a razreda Iva Čovo i Anđela Dukić zajedno sa mentoricom prof. Nadom Ratković sudjelovale su na osmom državnom natjecanje za srednje škole pod nazivom Poslovni izazov 2020. u sklopu projekta Mi poduzetnici. Tema ovogodišnjeg natjecanja je: „Napravi, izmijeni, nauči – unaprijedi lokalnu zajednicu“.

Naše učenice su prošle prvi krug natjecanja i plasirale se među 20 najboljih finalista i osigurale su sudjelovanje u finalu, u 2. krugu na regionalnom natjecanju Poslovni izazov 2020 online6. travnja 2020. godine u Hrvatskoj, ali zbog novonastale situacije online.

Pokrovitelji projekta su Hrvatski sabor, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta te Grad Zagreb. Organizatori natjecanja su Udruga poduzetni i Europska poslovna škola Zagreb..

Prijave su bile otvorene za sve srednjoškolce iz cijele Hrvatske, a prijaviti se moglo putem obrasca na linku http://www.udruga-poduzetni.hr/mi-poduzetnici-prijava-bc/. Ukupni fond nagrada za poticanje obrazovanja za poduzetništvo u srednjim školama koje osigurava Europska poslovna škola Zagreb je 297.000,00 kn.

Europska poslovna škola i Udruga Poduzetni je našim finalistima dostavila dopunjene upute za sudjelovanjem u „Poslovnom izazovu 2020. godine“ u online okruženju:

UPUTE ZA SUDJELOVANJE NA POSLOVNOM IZAZOVU 2020. ONLINE:

Tim treba snimiti video uradak koji sadrži elemente PowerPoint prezentacije koju su već pripremali za finale natjecanja (možete se nadovezati na video uradak iz prijave). Snimku treba postaviti na Vaš YouTube kanal, a organizatoru dostaviti poveznicu na snimku. Trajanje video uratka ne smije biti kraće od pet minuta i ne smije biti duže od deset minuta. Video uradak nazovite „Poslovni izazov 2020 – EBUS – naziv tima – naziv škole“. Također, potrebno je u opisu videa označiti Instagram i Facebook stranicu Europske poslovne škole Zagreb.

GLAVNA NAGRADA

1.mjesto – besplatna trogodišnja školarina za pobjednički tim, u ukupnom iznosu od 198.000,00 kn, za redoviti stručni studij Ekonomija poduzetništva Visokog učilišta Europska poslovna škola Zagreb – EBUS

+ SPONZORSKE NAGRADE

Rok za dostavu linka video uratka je: 2. 4. 2020.  Rok za objavu pobjednika je: 6. 4. 2020.

Čestitke učenicama i mentorici!

Priloženi dokumenti:
Poziv_PI_2020_ONLINE.pdf (646.35 KB)