OBILJEŽEN SVJETSKI DAN ZAŠTITE OKOLIŠA 2020 ONLINE

Autor: Nada Ratković, 4. 6. 2020.

U sklopu projekta Učeničke akcije u borbi protiv klimatskih promjena-Zelenije sutra, učenici 1.a, 2.a i 3.a, u virtualnim učionicama obilježili su Svjetski dan zaštite okoliša 2020 online. Aktualna novonastala situacija s pandemijom bolesti COVID-19 virusa, učenike je dodatno potaknula na promišljanja i odgovoran odnos prema prirodi i okolišu. Učenici su na jedan poseban način kao i do sada, svoju brigu i odgovornost prrema okolišu i održivom razvoju, pokazali interaktivnim uradcima, naglašavajuči važnost zaštite biološke raznolikosti. „Slavimo biološku raznolikost“ je tema ovogodišnjeg Dana zaštite okoliša, a cilj obilježavanja je da se ukaže na snagu svih sudionika u rješavanju problema zaštite okoliša i usmjeravanje ka održivom razvoju. Učenici poručuju da je danas potrebno više nego ikad,  fokusirati se na očuvanje biološke raznolikosti.

Izradila: Iris Koprčina, učenica 3.a

Izradila: Gabrijela Gašpar, učenica 3.a

Izradila: Lana Dukić, učenica 3.a

Izradila: Katja Katić, učenica 3.a

Izradio: Josip Domjanović, učenik 3.a

Zaštita prirode i okoliša je zaštita svih živih bića na Zemlji. Izumiranje i gubitak milijuna vrsta, degradaciju prirodnih staništa, degradaciju šumskih ekosustava je potrebno zaustaviti.

Čovjek koji se brine o sebi mora se brinuti i o prirodi.

Treba svaki novi dan započeti sa promišljajanjima o prirodi jer s prirodom su povezani voda koju pijemo, hrana koju jedemo i zrak koji udišemo.

Učenici vode računa o Zelenoj pismenosti što njihovi uradci i dokazuju. i sve u sklopu obilježavanja događaja Dani medijske pismenosti 2020 i međunarodnih događaja, Međunarodni dan biološke raznolikosti, Dan zaštite prirode, Svjetski dan zaštite okoliša. Zelena pismenost je utkana i prožeta kroz sva događanja u virtualnoj učionici i nastavi online.

Naši učenici su zaista odgovorni u borbi protiv klimatskih promjena i aktivno sudjeluju u rješavanju gorućih problema zaštite okoliša.

Priloženi dokumenti:
EMA_LOVRIC,_3.A.pdf (254.32 KB)