19.Međunarodni Sajam Vježbeničkih tvrtki 2021. ONLINE

Autor: Nada Ratković, 10. 3. 2021.

Zbog nastavka situacije vezane uz pandemiju COVID-a i ove godine, 19 po redu Međunarodni sajam vježbeničkih tvrtki realizirati će se u online okruženju. Prijave su otvorene za sve srednje škole Republike Hrvatske i njihove inozemne partnere.

Natjecanje organizira Privatna gimnazija i ekonomska škola Katarina Zrinski kao Centar izvrsnosti za poduzetništvo od 2013.godine i to na online platformi pvt.hr koja objedinjuje Banku VT, Sud VT i središnji ured VT.

Online natjecanje održat će se i ocjenivati u dvije kategorije: video prezentacija i sajamsko poslovanje. Svaki tim će napraviti video uradak koji sadrži elemente PowePoint prezentacije u kojem će predstaviti svoju vježbeničku tvrtku i školu. Trajanje video uratka ne smije biti kraće od 5 minuta i ne smije biti duže od 10 minuta. Video uradak treba objaviti na Youtube kanalu  i nazvati  „19. Međunarodni sajam vježbeničkih tvrtki 2020, naziv tima i škole“.

Također, potrebno je video objaviti na osobnom Facebook profilu te u opisu videa označiti Instagram i Facebook stranicu Privatne gimnazije i ekonomske škole Katarina Zrinski. Sajamsko poslovanje održat će se 24. ožujka s početkom u 9:00 sati i trajat će do 13:00 sati. Prije samog poslovanja svaki tim mora se prijaviti na stranici www.pvt.hr i registrirati svoju tvrtku. U timu mogu sudjelovati najviše tri učenika. Ocjenivat će se broj provedenih transakcija i ukupna vrijednost transakcija. Na stranici škole treba ispuniti anketu za najbolji video vježbeničkih tvrtki.

Ukupni pobjednik (tim) 19. Međunarodnog sajma osvaja trogodišnju stipendiju na Europskoj poslovnoj školi Zagreb-EBUS u ukupnom iznosu od 198.000,00 kn, za studij poslovne ekonomije, kao i mogućnost pokretanja vlastitog poduzeća u okviru BIZ-a poduzetničkog inkubatora. Uz ukupnog pobjednika proglasiti će se i timovi po
pojedinačnim kategorijama kojima će biti dodijeljeno priznanje. Svim školama sudionicima natjecanja kao i mentorima svih timova biti će dodijeljeni odgovarajući certifikati za sudjelovanje. Također, podijelit će se nagrade ostalih sponzora.

Naša škola također se prijavila za sudjelovanje na spomenutom sajmu s jednom svojom tvrtkom i nastavlja tradiciju uključivanja u smotre i sajmove koje organizira Međužupanijsko stručno vijeće ekonomije i trgovine. Ove godine smotra je virtualna a uključile su se učenice 4.a razreda koje se obrazuju za zanimanje ekonomist uz mentorstvo nastavnice Nade Ratković, prof. mentor.

Priloženi dokumenti:
Propozicije_i_poziv_Sajam_VT_2021.pdf (564.17 KB)