Međunarodni projekt "A Flower for Mother"

Autor: Nada Ratković, 22. 3. 2022.

Na poziv Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu  iz  Rumunjske učenici iz naše škole, ekonomisti 1.a, 2.a, i 3.a zajedno s profesoricom Nadom Ratković, voditeljicom projekta su se uključili u međunarodni projekt "A FLOWER FOR MOTHER" - Cvijet za majku povodom obilježavanja International Woman Day - Međunarodnog dana žena 2022.

U projektu su sudjelovale 34 škole. Zemlje sudionice: Rumunjska, Indija, Nigerija, Filipini, Oman, Peru, Libanon.

Zaista smo zahvalni na sudjelovanju u međunarodnom projektu "Cvijet za majku" i zaista cijenimo doprinos svih škola sudionica. Iznimno smo ponosni na naše učenike. Sretni smo što imamo ovaj projekt zajedno i što možemo vidjeti prekrasnu kreativnost i predanost naše škole.
Velika završnica projekta održala se u utorak 22. ožujka, virtualno gdje su zajedno sudjelovali svi projektni partneri: učenici i mentori te proslavili zajedno.

Učenici su predstavili školu, izložili svoje kreativne uratke, videoradove, otpjevali i odsvirali pjesmu, i/ili su dali svoj doprinos na način na koji žele i izrekli poruke zahvalnosti za svoje majke ili žene općenito. Svaka je škola imala 10 - 15 minuta za svoju školu. Oni učenici koji nisu bili u mogućnosti doći zbog škole ili vremenske razlike, mogli su poslati kratki video koji je bio prikazan tijekom proslave.

Poruka zahvalnosti: Greetings from Romania!

We wish to thank you for participating in the International Project "A Flower for Mother." and we would like to tell you that we really appreciate your contribution. We are happy to have this project together and to be able to see your school's wonderful creativity and dedication.
I wanted it to be very simple: drawings, paintings, cards for mothers, poems, composititons...anything the children can do to show their love for mothers and the women they admire.
Laura Stanciu, Project coordinator Romania
Scoala Superioara Comerciala Nicolae Kretzulescu - Romania

Učenički radovi

Veselimo se novom zajedničkom radu na novom projektu.