''Djeca čitaju djeci''

Autor: Željko Cvitković-Đone, 1. 6. 2022.

Danas je naša škola u suradnji s Gradskom knjižnicom Sinj posjetila centar za odgoj i obrazovanje ''Juraj Bonači'' u Sinju te smo održali književnu radionicu ''Djeca čitaju djeci''. Učenice 1. c razreda pod vodstvom svoje profesorice talijanskog jezika Jelene Penić korisnicima centra su pročitale jednu talijansku narodnu bajku naslova Jabuka – Djevojka . Nakon čitanja korisnici su odgovarali na pitanja te nam ispričali neke narodne legende koje su im pričali stariji. U drugom dijelu radionice korisnike smo zamolili da zamisle kako izgleda ta Jabuka - Djevojka te da nam je nacrtaju.

Cilj ove radionice jest poticanje empatije te utjecanje na formiranje pozitivnih stavova prema djeci s teškoćama u razvoju te odraslim osobama s intelektualnim oštećenjima . Kroz ovakve radionice postižu se definirani ciljevi kao što je stvaranje uvjeta za kreativno izražavanje, uklapanje u okruženje sa zdravom djecom, empatija zdrave djece prema svojim vršnjacima s posebnim potrebama. Isto tako potiče se čitanje i čitanje naglas, razvoj čitalačkih navika, popularizacija knjige te se javlja želja za volontiranjem.  Isto tako vrlo je važno da korisnicima koji imaju poteškoća u čitanju redovito organiziramo ovakve radionice gdje će kroz igru i kreativno stvaralaštvo savladavati poteškoće.

UPISI 2022./2023.
Popis udžbenika 2022/2023
IZDAVANJE POTVRDA

POTVRDA

Upute su dolje u priloženom dokumentu.

« Rujan 2022 »