eTwinning projekt "Our sustainable future" - prvi modul

Autor: Nada Ratković, 28. 2. 2022.

U međunarodnom eTwinning projektu "Our Sustainable Future" sudjeluju učenice 3.a razreda Ana Marija Lagator, Ivana Milanović Litre, Laura Radanović i Lara Sikirica sa svojom mentoricom Nada Ratković.

U međunarodnom eTwinning projektu "Our Sustainable Future" sudjeluju učenice 3.a razreda Ana Marija Lagator, Ivana Milanović Litre, Laura Radanović i Lara Sikiricasa svojom mentoricom Nada Ratković.

Zadatak prvog modula je bio zapisati ideje na mapi poučavanja za jednu od pet zadanih tema u koje su učenici bili podijeljeni u grupe iz različitih zemalja sudionica. Naša Laura Radanović je imala zadatak da napiše svoje viđenje dizajna razreda unutar tima 3. a učenica Lara Sikirica unutar teme 5.

Team 3.

Team 5.

Naše ideje o održivoj budućnosti:

Pitali smo naše učenike kako bi škola trebala biti održiva i zamolili ih da naprave video zapise. Ujedno smo pitali što za vas izazivaju zahtjevi estetskog i inkluzivnog okruženja za učenje koje se ističe u temi novog europskog Bauhausa. Da, sada je vrijeme za djelovanje. i zajedno smo zasukali rukave kako bismo izgradili održivu, lijepu i inkluzivnu školu.

Učenici iz svake škole su objasnili svoja mišljenja i na videu, čim jedan govornik završi, drugi učenik počinje govoriti. Ove smo videozapise uredili pomoću web alata i napravili zajednički video.

Učenice su zajedno trebale snimiti video u kojem opisuju svoju održivu školu, kako je one vide.

Snimljeni video postavljen na YouTube, pa ga možete pogledati u nastavku:

U ožujku krećemo s novim modulom u kojem će učenici prvo na padletu opisati svoju viziju održive škole, te je nacrtati rukom ili u nekom digitalnom alatu.

Nadamo se da će naše učenice i ovaj zanimljiv zadatak riješiti bez problema.