Obilježavanja Dana eTwinnga 2022 i Europa Day 2022

Autor: Nada Ratković, 10. 5. 2022.

U svim sadašnjim i budućim članicama Europske unije, 9. svibnja, obilježava se Dan Europe koji simbolizira zajedništvo i snagu europske zajednice država i ljudi.  i eTwinning Dan zajednice čiji članovi pokazuju svu raskoš svojih znanja i vještina koje nesebično dijele kako bi pomogli prosvjetnoj zajednici u održavanju i obogačivanju  nastave.

U Srednja Strukovna Škola ban Josip Jelačić Sinj tradicionalno je obilježen eTwinning Day 2022 i Europe Day 2022 dana 9 svibnja s projektnim partnerima iz Europe i 10. svibnja. s projektnim partnerima i strukovnim nastavnicima koji promoviraju strukovno obrazovanje i osposobljavanje u zajedničkim projektima na županijskoj, međužupanijskoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini kako bi strukovne vještine bile svuda oko nas.
U obilježavanju eTwinning Day 2022 i Europe Day 2022 dana 10. svibnja sudjelovale su strukovne škole diljem lijepe naše s kojima sudjelujemo u zajedničkim eTwinning projektima.
Organizirana su predavanja i radionice pod nazivom "Naša lijepa, održiva, zajednička budućnost: škole i novi europski Bauhaus".
Događaj je održan virtualno u našoj školi putem platforme zoom u trajanju od 6 sati, a organizatorica događaja je Nada Ratković profesorica ekonomske grupe predmeta koja zajedno s učenicima i nastavnicima sudjeluje u mnogim eTwinning projektima.

U obilježavanju su sudjelovali učenici i nastavnici:

1. Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar, prof. Biljana Ilkovski
2. Ekonomska i upravna škola Split, prof. Suzana Mikulić
3. Komercijalno Trgovačka Škola Split, prof. Marija Istenić i ravnateljica Mirela Maričić
4. Srednja škola Biograd na Moru, prof Davorka Demo
5. Srednja strukovna škola ban Josip Jelačić Sin.j, prof. Nada Ratković

Osim predstavljanja i diseminacije projekata na webinaru se posebno naglasilo kako  za vrijeme trajanja projekata treba voditi računa o zaštiti podataka i lozinki.

Održano je 9. svibnja predavanje na temu "Zaštita osobnih podataka" u sklopu obilježavanja Dana Europe.
Zahvaljujemo se svim učenicima i profesoricama koji su predstavili projekte, projektne aktivnosti i diseminirale rezultate projekata.

Radujemo se novim druženjima i zajedničkim projektima.

Na webinaru smo učenicima i nastavnicima diseminirali Erasmus+project "Discover new opportunities-Brush your skills" i predstavili sve mogućnosti i prednosti koje pruža mobilnost.

Obilježavanje eTwinning Day and Europe Day 2022

Autor: Nada Ratković, prof. mentor