Mreža čitanja - kviz znanja i kreativnosti

Autor: Branka Vlastelica -čelik, 25. 5. 2023.

I ove godine učenice naše škole sudjelovale su u kvizu znanja i kreativnosti "Mreža čitanja" koji se odvija kroz tri razine. Na prvoj razini čitale smo roman "Živjeti" spisateljice Jelene Kastaneti koji nas je odmah oduševio. Na drugoj, regionalnoj razini, susrele smo se s romanom "Šest vrana". Kviz se sastojao od faktografskih pitanja, i onih vezanih za sadržaj oba romana.  Na trećoj nacionalnoj razini, uz te dvije knjige na popis pročitanih dodali smo i napeti roman "Voštani princ" domaćeg spisatelja Mira Morovića. Nakon što je kviz završen, imali smo mrežni književni susret sa Jelenom Kastaneti i Mirom Morovićem. Susret smo održali u prostoriji naše školske knjižnice, te smo imali prilike čuti životne priče naših književnika i pobliže shvatiti kako su nastali njihovi romani.

Ovim putem pozivamo sve učenike koji vole čitati da nam se pridruže sljedeće školske godine.

Ivona Tadić, 3.m