Radionica u sklopu TCU 2020.- Primjena maski u njezi kože

Autor: Nada Ratković, 2. 10. 2020.

U sklopu Tjedna cjeloživotnog učenja dana 01. listopada u kozmetičkom salonu održana je radionica pod nazivom „Primjena maski u njezi kože“. Sudjelovale su učenice 2.f razreda koje se obrazuju za zanimanje kozmetičar. Nastavnice Jelena Poljak i Željka Vuko su objasnile djelovanje maski za ruke, njihovu proizvodnju i podjelu. Učenicama su podijeljeni materijali s iscrpnim objašnjenjem pripreme, upotrebe i djelovanja parafinske maske, maske za ruke od meda i maske za ruke od jogurta. Prema ocjeni svih sudionika radionica je bila vrlo edukativna i zanimljiva. Atmosferu će najbolje dočarati fotografije.

Tjedan cjeloživotnog učenja

Radionica „Primjena maski u njezi ruku“

Voditeljice: Jelena Poljak i Željka Vuko

Sinj, 1.10.2020.

Parafinska maska

Parafinska kupka je namijenjena njezi suhe i zrele kože te kože koja je u stalnom kontaktu s kemikalijama i vodom. Parafin na koži stvara tanki, nevidljivi zaštitni sloj koji sprječava gubitak vode iz kože i štiti od vanjskih utjecaja. Ova maska ublažava bolove kod reume i artritisa. Nakon tretmana koža je iznimno meka, glatka, elastična i sjajna

Postupak primjene:

Kupku s parafinom zagrijati do temperature 40 °C. Čiste i dezinficirane ruke uroniti u kupku. Izvaditi ruke iz parafinske kupke, zamotati ih PVC-folijom i staviti rukavice od frotira. Ostaviti da djeluje oko 20 minuta. Skinuti rukavice i foliju te odstraniti parafin.

Maska za ruke od meda

Ljekovita svojstva meda su poznata od davnina i zato se upotrebljava u prehrani i u proizvodnji lijekova i kozmetičkih preparata. Med djeluje antimikrobno, protuupalno, regenerativno, hidrofilni je emolijens i štiti kožu od vanjskih utjecaja.

Postupak primjene:

U zdjeli pomiješajte 2 žlice meda, 2 žlice limunovog soka i 2 žlice soda bikarbone. Dobivenu smjesu nanesite na čiste i dezinficirane ruke. Masku laganim pokretima utrljavajte u kožu, nekoliko minuta (učinak pilinga) i ostavite da djeluje 10 minuta. Isperite toplom vodom. Nanesite zaštitnu kremu.

Maska za ruke od jogurta

Jogurt hidratizira, normalizira pH-vrijednost (sadrži mliječnu kiselinu) i osvježava kožu. Često se miješa s maslinovim uljem i kvascem. Maslinovo ulje njeguje kožu i hrani je (vitamin E – štiti od preranog starenja i potiče sintezu kolagena) dok kvasac sadrži dosta vitamina C koji potiče proces regeneracije kože.

Postupak primjene:

U zdjeli pomiješajte 2 žlice jogurta, 1 žlicu maslinovog ulja, 1 žlicu kvasca. Dobivenu smjesu nanesite na ruke, zamotajte PVC-folijom i ostavite da djeluje 5 minuta. Isperite vodom i stavite zaštitnu kremu.

U sklopu Tjedna cjeloživotnog učenja dana 01. listopada u kozmetičkom salonu održana je radionica pod nazivom „Primjena maski u njezi kože“. Sudjelovale su učenice 2.f razreda koje se obrazuju za zanimanje kozmetičar. Nastavnice Jelena Poljak i Željka Vuko su objasnile djelovanje maski za ruke, njihovu proizvodnju i podjelu. Učenicama su podijeljeni materijali s iscrpnim objašnjenjem pripreme, upotrebe i djelovanja parafinske maske, maske za ruke od meda i maske za ruke od jogurta. Prema ocjeni svih sudionika radionica je bila vrlo edukativna i zanimljiva. Atmosferu će najbolje dočarati fotografije.

Galerija fotografija:

Prema ocjeni svih sudionika radionica je bila vrlo edukativna i zanimljiva.

Autorica: Željka Vuko, prof

RADUJEMO SE NOVOM IZAZOVU!