Stiglo priznanje za eTwinning Školu

Autor: Nada Ratković, 15. 10. 2020.

Promo paketi u organizaciji Središnje službe za potporu eTwinningu za eTwinning škole su stigli u našu školu. Kao ponosna nositeljica oznake kvalitete nastavljamo kontinuirano promicati eTwinning, nacionalnu i međunarodnu suradnju u nastavnoj praksi koju ugrađujemo u pravila, praksu i stručno usavršavanje u našoj školi, uz podršku uprave škole.

Srednja strukovna škola ban Josip Jelačić Sinj dobitnica je titule eTwinning škole! Još jedno vrijedno priznanje stiglo je u našu školu. Naime, Srednja strukovna škola ban Josip Jelačić Sinj dobila je titulu eTwinning škole za 2020./2021. godinu!

Najveće zasluge za dobivanje ove titule imaju oni profesori koji su u proteklom razdoblju provodili mnoge eTwinning projekte i aktivnosti (Ivica Borić, Željko Cvitković Đone, Nada Ratković, Marija Šimunović), kao i oni koji će se ove godine uključiti u eTwinning projekte.

eTwinning projekti i aktivnosti su oni koji uključuju razmjenu iskustava i znanja između učenika i nastavnika različitih zemalja svijeta, rad na zajedničkim projektima i temama, suradnju na širenju vlastitog obrazovnog iskustva. Povezivanje učenika i nastavnika cijelog svijeta u virtualnom okruženju dio je obrazovanja za budućnost, a naša škola već je davno zakoračila u to područje i predvodnica je u provođenju takvih aktivnosti i dobar primjer i drugim školama na koji način inovativno učenje treba izgledati, što je i razlog dodjeljivanju ove nagrade!

Osim razmjene iskustava i znanja, učenicima kroz eTwinning projekte uče i usavršavaju strane jezike kojima komuniciraju s drugim učenicima diljem Europe.

U eTwinning školama nastavnici zajedničkim snagama stvaraju mogućnosti za šire i bogatije obrazovno iskustvo. eTwinning škole inspirativni su modeli za sve ostale škole, ukazuju na značaj suradnje i timskog rada, inkluzivne su i potiču inovativno učenje!

Autor: Nada Ratković

Popis udžbenika 2021/2022