ZAVRŠENA ONLINE KONFERENCIJA CUC 2020

Autor: Nada Ratković, 6. 11. 2020.

Uvažavajući epidemiološke preporuke, ovogodišnja 22. CARNET-ova konferencija za korisnike pod nazivom „CUC 2020: Izazov prihvaćen!” održala se od 4. do 6. studenoga 2020. godine u cijelosti u online formatu, korištenjem konferencijske platforme Hopin. Konferencija je bila dostupna za sve nastavnike uz prethodnu prijavu bez plaćanja kotizacije. Organizator je sve informacije i detaljne upute za korisnike objavljivao na svojoj mrežnoj stranici, od same pripreme programa konferencije, otvaranja poziva za autore do završetka konferencije.

Na konferenciji su obrađene teme „Ovo nam je škola“ i „AI u obrazovanju i obrazovanje za AI“ sa svojim podtemama, kroz više od 80 interaktivnih izlaganja i prezentacija sponzora, 36 radionica, jedan okrugli stol i dvije panel rasprave. Snimke svih predavanja i radionica dostupne su na portalu CARNET Meduza. Konferencija za korisnike se održala pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Uvažavajući epidemiološke preporuke, ovogodišnja 22. CARNET-ova konferencija za korisnike pod nazivom „CUC 2020: Izazov prihvaćen!” održala se od 4. do 6. studenoga 2020. godine u cijelosti u online formatu, korištenjem konferencijske platforme Hopin. Konferencija je bila dostupna za sve nastavnike bez plaćanja kotizacije. Organizator je sve informacije i detaljne upute za korisnike objavljivao na svojoj mrežnoj stranici, od same pripreme programa konferencije, otvaranja poziva za autore do završetka konferencije. Upute su bile potpuno jasne i posebno prilagođene za sudionike konferencije: predavače, autore radionica i autore interaktivnih izlaganja. Kako bi pristupili konferencijskom sustavu, zainteresirani korisnici su se trebali registrirati na radionice i interaktivna predavanja (sa snimljenim predavanjem) tijekom tri dana konferencije koji su se odvijali paralelno.

Prvi dan konferencije veliku pozornost privuklo je pozvano predavanje dr. Waynea Holmesa pod nazivom „Artificial Intelligence and Education. Promise and Implications for Teaching and Learning“. Sudionici su imali priliku saznati više o aktualnostima u programu e-Škole i budućim aktivnostima koje je predstavila Andrijana Prskalo Maček, zamjenica ravnatelja CARNET-a i voditeljica projekta e-Škole.

O povijesti umjetne inteligencije i onome što iz nje možemo naučiti za budućnost govorio je dr. Markus Schatten, izvanredni profesor na Fakultetu organizacije i informatike.

Zadnji dan konferencije obilježilo je predavanje Ace Momčilovića u kojemu je odgovorio na pitanja što je Nacionalni AI kapital kao koncept te kako bi razvoj umjetne inteligencije mogao utjecati na razlike između zemalja u budućnosti, a osvrnuo se i na konferenciju.

Preuzeto sa:https://cuc.carnet.hr/2020/

„CARNET-ova konferencija za korisnike je već niz godina mjesto usvajanja novih znanja i vještina, razmjene iskustava i ideja, ali i mjesto za druženje, stjecanje novih poznanstava i buduće suradnje. Svake godine se trudimo nadmašiti prethodnu konferenciju te biti bolji stoga smo ove godine prihvatili izazov i preselili konferenciju u virtualno okruženje kako bismo unatoč izvanrednim okolnostima našim korisnicima pružili uvid u nove trendove na području primjene digitalnih tehnologija u obrazovanju", izjavila je zamjenica ravnatelja.