Božićna humanost "u novom normalnom"

Autor: Nada Ratković, 11. 12. 2020.

Djeca su najveći humanisti, to su pokazali više puta pa tako i u ovo blagdansko vrijeme darivanja. Tradicionalno, učenici i profesori naše škole su dana 11. prosinca, 2020. posjetili Centar za odgoj i obrazovanje ‘Juraj Bonači’ – Podružnica Sinj poštujući epidemiološke mjere.

Pročitajmo priču učenice 4.b razreda, Ivane Jenjić.

Posjet Centru odgoj i obrazovanje Juraj Bonači - Sinj

Ako nekada svratiš do našeg grada, pokucaj na vrata Centra za odgoj i obrazovanje Juraj Bonači, pa ih iznenadi. Tu uvijek sreća spava, to je mjesto puno smijeha i veselja.

Predstavnici učenika 2.a, 2.b, 2.g, 2.kh, 4.a i 4.b razreda Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića, dana 11. prosinca 2020. posjetili su drage prijatelje u centru.

Nasmijana lica te iskrenu i toplu dobrodošlicu uputili su (pogledom kroz prozor) štićenici i zaposlenici svima koji su ih danas posjetili.

„Kad se male ruke slože sve se može, sve se može!“

Stihovi pjesme savršeno opisuju kako smo zajedničkim djelovanjem učenika i profesora unatoč koroni uspjeli posjetiti naše drage prijatelje i izvući osmjehe na njihova lica.

Učenici i profesori su donijeli prigodne poklone, sretni što mogu izmamiti osmijeh na lice prijatelja.

Božićnu kuću izradili učenici 2.h razreda

Božićnu čestitku izradili učenici 2.b. razreda

Posjet je završio tako da su korisnici Centra prigodnim božićnim poklonima darovali učenike i profesore.

Suradnja Centra i Škole se nastavlja tako da će učenici strukovnih zanimanja i profesori svojim vještinama i stečenim znanjem, kroz volonterske sate, pomagati u neposrednom odgojno-obrazovnom radu korisnika Centra.

Zahvaljujemo voditeljici Centra Andrei Milošević na srdačnom dočeku i predivnim poklonima za učenike i profesore.

Posebna zahvala profesorima Nadi Ratković, Mariji Šimunović, Željku Cvitkoviću-Đoni i Željki Vuko.

Napisala učenica:

Ivana Jenjić, 4.b.

Učenički radovi:

Božićna priča učenika 2.h razreda

Božićna priča učenika 2.b razreda

DOBRO JE ČINITI DOBRO!

........................................................................................................................................

Iz Centra ‘Juraj Bonači’ zahvalili na donacijama

04.01.2020.

Iz sinjske podružnice Centra Juraj Bonači zahvalili su svima kojima su njihovim korisnicima donacijama uljepšali Božićno-novogodišnje blagdane.

‘Prebrodili smo jednu tešku godinu za organizaciju normalnog rada. Međutim i u ovim novim ‘normalnim’ vremenima nije izostalo dobro i humano srce naših sugrađana.
U ime svih korisnika i djelatnika Centra Juraj Bonači- Podružnica Sinj želimo zahvaliti svima koji su našim korisnicima uljepšali blagdane.

Poštovani sugrađani,

ne dozvolimo da vjera u bolje sutra nestane u nama, budimo hrabri da strpljivo izdržimo ove izazove, da nam svima vrati onaj osjećaj slobode i vrati naša druženja.

Neka nas sve prati ljubav,mir,sreća i zdravlje!’, stoji u zahvali voditeljice Andree Milošević.

ČLanak preuzet s Ferate https://www.ferata.hr/juraj/

DOBRO JE ČINITI DOBRO!