Natjecanje "Ideja godine 2021."

Autor: Nada Ratković, 5. 3. 2021.

Ideja godine je srednjoškolsko poslovno natjecanje u organizaciji portala srednja.hr, a zlatni partner projekta je Effectus – Studij financija i prava.  Srebrni partneri projekta su Hrvatska zajednica županija i Medijska platforma Poduzetnik.

Pokrovitelji projekta su Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Agencija za odgoj i obrazovanje te Zagrebački inovacijski centar –ZICER.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih u suradnji s portalom srednja.hr najavljuje natjecanje Ideja godine 2021. koje traži najbolju poslovnu ideju devetu godinu. Kao i do sada traže se kreativna, inovativna i hrabra tehnološka rješenja i ideje. Najbolji tim ili pojedinca nagrađuje se sa 10.000,00 kn bruto.

Ideja godine natjecanje je za srednjoškolce koji žele poduzeti svoj prvi poduzetnički korak. Potrebno je izraditi poslovni plan, a u njemu se traži inovativnost, kreativnost, ali i dobre prezentacijske vještine.

Potrebno je koristiti internet ili neku od novih tehnologija, primjerice umjetnu inteligenciju, internet stvari (IoT), digitalno proširena stvarnost (AR), robote, blockchain, virtualnu stvarnost, bespilotne letjelice, 3D ispis ili nešto sasvim drugo.

Isto tako je potrebno opisati kako se planiraju nove tehnologije koristiti kako bi se riješili neki od problema koji muče vas kao učenika, vašu okolinu ili cijelo društvo.

Prijaviti se možete odmah, a do 26. ožujka traju rane prijave. Svi koji do tada pošalju svoje prijave, dobit će recenziju stručnog žirija i mogućnost da svoju prijavu poprave. Krajnji rok za prijavu na natjecanje je 18. travanj. Finalisti se proglašavaju 23. travnja.

Učenici se mogu prijaviti samostalnoi ili u timu od najviše troje ljudi. Ako se prijave timovi s više od tri člana, njihove prijave se neće uzeti u obzir. Pri razradi svoje ideje može se ražiti pomoć profesora/ice, no onda ih se mora navesti kao mentora/icu.

Često postavljana pitanja i odgovore o projektu pronađite ovdje

Pratite sve novosti na Facebook stranici Ideja godine, na stranici srednja.hr/Ideja-godine ili pošaljite upit putem maila idejagodine@srednja.hr.

Izvor:

Priloženi dokumenti: