Školsko natjecanje frizera i kozmetičara

Autor: Željko Cvitković-Đone, 4. 1. 2019.

Dana 14.prosinca 2018. godine održano je školsko natjecanje učenica trećeg razreda, koje se školuju za zanimanje frizer i kozmetičar.  Tema oba natjecanja je vezana uz vjenčanje, kozmetičari su radili „Makeup za vjenčanje“, a frizeri „Vjenčana frizura na dugoj kosi“.

Na natjecanju u zanimanju kozmetičar je sudjelovalo pet učenica. One su morale pripremiti kožu klijenta za šminkanje, pravilno nanijeti kozmetičke preparate dekorativne kozmetike, aplicirati umjetne trepavice  te po završetku šminkanja ispuniti karton klijenta. Za sve predviđeno imale su na raspolaganju 45 minuta.

Učenice su se odlično snašle. Pokazale su da dobro poznaju kozmetičke preparate dekorativne kozmetike, njihov redoslijed nanošenja i odgovarajući pribor. Također su pokazale da imaju razvijen smisao za estetiku i da prate najnovije trendove u makeup-u.

Povjerenstvo  (Željka Vuko, Jelena Poljak i Lenka Voloder) je pratilo tijek natjecanja. Elementi ocjenjivanja su: podloga i rumenilo, oči i obrve, tehnika rada, preciznost i urednost u radu i izgled gotovog uratka. Najboljim je ocijenjen rad Martine Mastelić.

Na školskom natjecanju u zanimanju frizer sudjelovalo je šest učenica. One su morale izraditi vjenčanu frizuru na dugoj kosi. Izrada takve frizure je kompleksna, od frizera zahtjeva kreativnost i umijeće. Teži se ka čistom, urednom i profinjenom radu.

U opuštenoj atmosferi školskog  frizerskog kabineta, učenice, modeli i povjerenstvo su proveli ugodno poslijepodne. Članice povjerenstva (Terezija Delija, Vinka Župić i Željka Vuko) su ocjenjivale kvalitetu i tehniku rada, preciznost i urednost u radu, brzinu i spretnost te izgled gotovog uratka. Najviše ocjene je dobila frizura koju je izradila Ankica Križanac.

Atmosferu koja je vladala u našem kozmetičkom i frizerskom kabinetu možete vidjeti na fotografijama.

Školsko natjecanje frizera i kozmetičara

Autor: Željko Cvitković-Đone, 4. 1. 2019.

« Svibanj 2024 »