Obilježavanje Međunarodnog dana borbe za iskorjenjivanje siromaštva

Autor: Nada Ratković, 17. 10. 2020.

U sklopu Erasmus+ projekta Discover new opportunities-Brush your skills, dana 17. listopada, nastavnica Marija Šimunović i učenici 2kh zanimanja kuhar su se pridružili partneru iz Portugala AENIE u obilježavanju Međunarodnog dana iskorjenjivanja siromaštva.

Naši učenici su odavno poznati po svojoj dobroti i humanosti tako da ova incijativa je uistinu hvale vrijedna.

Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti koji se obilježava, 17. listopada, podsjeća na napredak koji je učinjen i propuste koje treba učiniti u iskorjenjivanju siromaštva širom svijeta.

Sigurna radna mjesta, prihodi od rada koji omogućavaju život dostojan čovjeka, uvjeti rada, prilike za različite vrste profesionalnih treninga i dostupnost socijalne zaštite pitanja su koja više nego ikada utječu na svakodnevicu ljudi koji žive u siromaštvu širom svijeta.

Europska unija je 2010. godine usvojila Strategiju Europa 2020, kojom se, iako je usmjerena na rast, želi podržati održivost i uključivost.

To se želi učiniti kroz osam ciljeva, uključujući smanjenje broja ljudi koji žive u riziku siromaštva ili socijalne isključenosti za najmanje 20 milijuna do 2020. godine.

Partner AENIE joins the White Day initiative for the Eradication of Poverty - Cuba ConVida CLDS 4G Initiative.

Cuba ConVida CLDS 4G

#internationaldayerradicationpoverty

#StopPoverty

UNICEF

Nações Unidas

Parkinson Alan, Gunita Lūse Zoe Radulescu

Vladyslav Dementiev, Burak Gur Učitelj Radu Monica,

Jaime Reis,Tamuna Tsertvadze Vesela Todorova,

Obilježavanje Međunarodnog dana borbe za iskorjenjivanje siromaštva

Autor: Nada Ratković, 17. 10. 2020.

Cuba ConVida CLDS 4G

#internationaldayerradicationpoverty