ŠKOLA PRODUŽILA ČLANSTVO KAO USTANOVA ČLANICA ORACLE ACADEMY

Autor: Željko Cvitković-Đone, 24. 11. 2021.

Naša škola je od sredine ovog mjeseca produžila članstvo kao ustanova članica Oracle Academy. Škola je članica akademije još od 2017. godine.

Oracle akademija (Oracle Academy) je globalni edukacijski program prisutan u više od 145 zemalja širom svijeta, koji nudi mogućnosti unaprijeđenja znanja, razvoja vještina i inovacija u području računalnih tehnologija. Osim toga, Oracle nudi sveobuhvatne i u potpunosti integrirane aplikacije u oblaku i usluge bazirane na platformi (PaaS). Oracle akademija je jedinstvena u cijelom svijetu i godišnje je pohađa više od 2 milijuna učenika i studenata.

Dostupan isključivo članovima Oracle akademije, kao što je to naša škola, ovaj obrazovni program pruža institucijama mogućnost da u svoje  programe uvrste svladavanje znanja iz područja programiranja u programskim jezicima Java, SQL i PL/SQL, dizajna baza podataka i sl., istovremeno razvijajući vještine važne za IT karijeru kao što su rješavanje problema, suradnja i razvijanje kritičkog razmišljanja kroz razne sadržaje za učenje i samouučenje.

Stupanjem u članstvo Oracle akademije, naša škola je dobila mogućnost besplatne edukacije svojih nastavnika i učenika kako bi usavršili svoja znanja i pomogli da učenje postane što praktičnije i zanimljivije. Kao institucionalni član, naša škola je dobila na korištenje sve potrebne resurse i razvojne alate Oracle akademije, kako bi učenicima omogućila razvoj praktičnih vještina koje će im pomoći u ostvarivanju karijere u području IT tehnologija.

Naša škola tako slijedi najbolje prakse u edukaciji IT stručnjaka, gdje je bazu svojih obrazovnih resursa, te razvojnih i kolaborativnih okruženja i platformi ponovo obogatila sa svjetski poznatim IT brandom, te sada učenici naše škole imaju besplatan pristup do  Oracle Academy, G Suite for Education  i Microsoft Office 365.

Željko Cvitković Đone, prof. mentor

ŠKOLA PRODUŽILA ČLANSTVO KAO USTANOVA ČLANICA ORACLE ACADEMY

Autor: Željko Cvitković-Đone, 24. 11. 2021.

Željko Cvitković Đone, prof. mentor