Kalkulator plaće za 2022. BRUTO - NETO

Autor: Željko Cvitković-Đone, 17. 6. 2022.

U sklopu predmeta informatika kod profesora Željka Cvitkovića Đone učenici 2.A razreda, smjer ekonomist, imali su za projektni zadatak izraditi kalkulator plaće za 2022. godinu. Osim što su učenici praktični primijenili sva stečena znanja o formulama i funkcijama iz programa MS Excel, učenici su se i financijski obrazovali te postali financijski pismeniji.

Naučili su što je bruto, a što neto iznos plaće, što je doprinos iz plaće, a što doprinos na plaću, što je dohodak, porez, prirez, osobno odbitak, kakve imamo porezne stope i koeficijente te na kraju što je ukupni trošak plaće.

Njihov rad i znanje možete i sami testirati na kalkulatoru plaće BRUTO u NETO kojeg su izradile učenice 2.A razreda: Ema Milanović, Ita Runje i Gabrijela Vardić.

KALKULATOR PLAĆE ZA 2022.

Kalkulator plaće za 2022. BRUTO - NETO

Autor: Željko Cvitković-Đone, 17. 6. 2022.

KALKULATOR PLAĆE ZA 2022.