Obilježen Svjetski Europski Dan Statistike 2022

Autor: Nada Ratković, 20. 10. 2022.

Kako bi se podigla svijest o važnosti statistike i korisnosti služenja statističkim podacima u svim životnim područjima radi utemeljenog donošenja odluka, 20. listopada učenici Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića, 3.a razreda zanimanja ekonomict, sa svojom profesoricom iz nastavnog predmeta Statistika,  Nada Ratković, prof. mentor,tradicionalno obilježavaju Europski dan statistike od 2015. godine,

Slogan ovogodišnjega, sedmoga po redu, jest Statistika za razumijevanje i povezivanje s društvom, u potrazi za istinom.

Učenici žele biti informirani i svoje odluke temeljiti na kvalitetnim statističkim podacima, a koriste svakodnevno podatke DZSa.

Dana  20. listopada u13.00 sati uključili su se u webinar na temu "Statistička pismenost" kako  bi statistiku  koristili odgovornije radi boljeg razumijevanja društva i povezivanja s njime.

Službena statistika prikuplja, obrađuje i diseminira podatke iz čak devetnaest statističkih područja u najrazličitijim formama: priopćenja, pojedinačne tablice, baze podataka te statistička izvješća.

Tri najaktualnija statistička područja za koji korisnici iskazuju najveći interes, jesu tržište rada, stanovništvo i industrija.

Statistiku koristite odgovorno  radi boljeg razumijevanja društva i povezivanja s njime.

Autor: Nada  Ratković, prof. mentor

Obilježen Svjetski Europski Dan Statistike 2022

Autor: Nada Ratković, 20. 10. 2022.

Autor: Nada  Ratković, prof. mentor

« Svibanj 2024 »